58. EUROPEADE
2023 Gotha Saksamaa


Kui olete Gotha Europeade huvilised, siis võite juba täita avalduse ja esialgse nimekirja ning saata info@europeade.ee
 

Gothas võetakse vastu kuni 5000 rahvakultuuriharrastajat kõikjalt Euroopast.
Kuna linn ise on väike ja Saksamaa ohutusnõuded ei luba gruppe tihedalt koolimajadesse majutada, siis on kasutusel majutuskohtadena ka koolimajad Gotha ümbruses ca 20 km raadiuses.
Kõik hommikusöögid on gruppide majutuskohtades.
Lõunasöögipakid saavad grupid praeguse info põhjal kätte Gotha Stadthallest ja seal on ka gruppidel soe õhtusöök.
Logistiliselt teeb asja keerukaks see, et Stadthalle juurde sõita  saab suhteliselt kitsast tänavat mööda ning seal kohapeal on bussidele väga vähe manööverdusruumi, parkimisruumi napib samuti.
Kuna Gotha linnas sees on väga-väga keeruline just bussidega liigelda ja neile ka parkimiskohta leida, siis tõenäoliselt tuleb seal palju jalgsi käia.
Raekoja platsilt (Hauptmarktplatz) staadionini on umbes 2 kilomeetrit (20 minutit jalgsi). Staadionil on neljapäeval avakontsert ja pühapäeval lõpetamine.
Sinna saab muidugi viia ka bussiga (eriti on seda vaja pillimeestele). Kuid staadioni juures puudub igasugune parkla.
Linnas, mis pole üldse suur, on hea orienteeruda ka teeviitade järgi.

Gotha
Gothat on esimest korda mainitud 25.oktoobril 775 Dürenis Karl Suure alla kirjutatud dokumendis, kus seda nimetatakse Villa Gothaha ('head veed').
1567–1577 rajati Gothasse renessanss-stiilis raekoda, mis on tähelepanuväärne oma rikkalikult kaunistatud põhjaseina poolest. Raekoja torn on külastusteks avatud (50 eurosenti).
1645–1663 ehitati Gotha hertsogi jaoks Friedensteini loss, mis on tänapäeval turistide jaoks peamine vaatamisväärsus. See on Saksamaa vanim barokkpalee. Lossi külastus maksab 7 eurot.
Tänapäeval on palees ajaloomuuseum, kus säilitatakse hulgaliselt kunsti- ja muid kultuuriväärtusi. Lossis tegutseb Ekhofi teater, mis on maailma vanim tänapäevalgi tegutsev barokkteater.
1949–1990 kuulus Gotha Saksa DV-sse.
 


Vanalinn, Raekoja plats


Buttermarkt - Võiturg

Neumarkt - Uus turg
Kathedral - kirik uuel turul


Ava ja lõpukontsertide toimumiskoht
Volksparkstadion

Friedensteini loss

Mõned koolid kesklinna lähedal

Ja veel vaateid Gotha kesklinnast